Capacitatea containerelor și planul de încărcare
Dimensiuni interioare, sarcină utilă maximă și capacitate în paleți pentru containerele de 20' DV, 40' DV și 40' HC.
Un 20' DV oferă aproximativ 33 m³ de volum interior, un 40' DV aproximativ 68 m³, iar un 40' HC aproximativ 76 m³. Aceste valori variază cu câteva sute de litri în funcție de producător, de serie și de vechimea containerului; masa brută maximă obligatorie a unui container este indicată pe plăcuța CSC de pe ușa sa, iar tara este scrisă pe ușă. Tabelul de mai jos este destinat planificării, nu declarațiilor.
Cum se calculează
Capacitatea este limitată de două plafoane distincte, iar cel care se umple primul este cel care contează. Plafonul de volum: lungime interioară × lățime interioară × înălțime interioară. Pentru un 40' DV, 12,032 × 2,352 × 2,393 ≈ 67,7 m³; în tabele se rotunjește la 68 m³. Plafonul de greutate: din masa brută maximă de pe plăcuța CSC (o valoare uzuală este 30.480 kg) se scade tara containerului; pentru un 40' DV cu tara de 3800 kg, sarcina utilă maximă este ≈ 26.680 kg. Exemplu: 25 de europaleți, fiecare de 1,386 m³ și 900 kg. Volumul este 34,7 m³ (sub 67,7), greutatea 22.500 kg (sub 26.680) — încape un singur strat. Dacă fiecare palet ar cântări 1100 kg, totalul ar fi 27.500 kg, iar plafonul de greutate s-ar umple primul.
Dimensiuni interioare și volume
Dimensiunile interioare diferă de cele exterioare și variază în funcție de producătorul, seria și vechimea containerului. Valorile de mai jos sunt referințe utilizate în mod obișnuit în domeniu; deschiderea ușii este cu câțiva centimetri mai îngustă decât lățimea interioară, așa că pentru coletele late sau înalte întrebați separat despre dimensiunile ușii. Volumele indicate sunt volume geometrice teoretice: din cauza spațiilor goale la stivuire, a marjei de ambalare, a amarării mărfii și a materialelor de calare, umplerea practică este mai mică pentru majoritatea mărfurilor. Suprafața podelei unui 40' HC și a unui 40' DV este aceeași; singura diferență este de aproximativ 30 de centimetri de înălțime interioară, iar această diferență decide în cazul mărfii ușoare și voluminoase.
- 20' DV — interior ≈ 5,90 × 2,35 × 2,39 m · volum ≈ 33 m³ · tară ≈ 2200–2400 kg
- 40' DV — interior ≈ 12,03 × 2,35 × 2,39 m · volum ≈ 68 m³ · tară ≈ 3700–3900 kg
- 40' HC — interior ≈ 12,03 × 2,35 × 2,69 m · volum ≈ 76 m³ · tară ≈ 3900–4100 kg
- Masa brută maximă este de 30.480 kg la majoritatea unităților; sarcina utilă maximă = masa brută maximă − tara
- Deschiderea ușii este mai îngustă decât lățimea interioară; verificați separat în cazul coletelor voluminoase
Câți paleți încap: un strat și stivuire dublă
Pentru un singur strat pe podea, cu europaleți (120 × 80 cm) și paleți industriali (120 × 100 cm), capacitățile sunt aproximativ: 11 europaleți sau 9–10 paleți industriali într-un 20' DV și 24–25 de europaleți sau 20–21 de paleți industriali într-un 40' DV și într-un 40' HC. Aceste cifre variază cu unu sau doi în funcție de aranjare, de toleranța pentru părțile ieșite în afară și de orientarea paleților. Dacă marfa poate fi stivuită, este posibil un strat dublu: înălțimea interioară de aproximativ 269 cm a unui 40' HC permite două straturi de 130–134 cm, inclusiv paletul, în timp ce cei 239 cm ai unui 40' DV permit doar două straturi de 115–118 cm, inclusiv paletul. La stivuirea dublă, înălțimea nu este singurul factor decisiv — se verifică și dacă paletul de jos poate suporta sarcina de deasupra și dacă totalul depășește plafonul de greutate.
- 20' DV: 11 europaleți sau 9–10 paleți industriali (un strat)
- 40' DV / 40' HC: 24–25 de europaleți sau 20–21 de paleți industriali (un strat)
- Pentru stivuirea dublă, o înălțime a stratului de ~130 cm, inclusiv paletul, într-un 40' HC și de ~117 cm într-un 40' DV
- Capacitatea portantă a paletului de jos este o condiție prealabilă pentru stivuirea dublă
Volumul limitează sau greutatea?
Care plafon se umple primul este stabilit de densitatea mărfii dumneavoastră. Pragul orientativ este sarcina utilă maximă împărțită la volumul interior: într-un 20' DV aproximativ 28.200 ÷ 33,1 ≈ 850 kg/m³, într-un 40' DV 26.700 ÷ 67,7 ≈ 395 kg/m³, într-un 40' HC 26.500 ÷ 76,3 ≈ 347 kg/m³. Dacă densitatea mărfii este peste prag, limitează greutatea; sub prag, volumul. Concluzia practică: pentru marfa densă, precum marmura, oțelul, ceramica și lichidele, un container de 20' transportă mult mai multe kilograme pe metru cub; pentru marfa ușoară și voluminoasă, precum mobila, ambalajele, textilele și materialele plastice, un 40' HC oferă cei mai mulți metri cubi. Alegerea unui 40' în loc de două 20' câștigă la volum, dar înjumătățește aproape plafonul total de greutate — pentru marfa densă, această alegere se întoarce împotriva dumneavoastră.
- Pragul 20' DV ≈ 850 kg/m³
- Pragul 40' DV ≈ 395 kg/m³
- Pragul 40' HC ≈ 347 kg/m³
- Marfă densă → 20'; marfă ușoară și voluminoasă → 40' HC
Plafonul rutier și plăcuța CSC
Greutatea care încape într-un container nu este greutatea cu care puteți transporta acel container pe șosea. În Turcia, articolul privind masele și dimensiunile din Regulamentul de circulație rutieră stabilește la 40 de tone masa maximă încărcată a ansamblurilor cap tractor–semiremorcă cu cinci sau șase osii; în transportul combinat, cu ansambluri adecvate care transportă un container ISO de 40 de picioare, această limită urcă la 44 de tone. Un cap tractor și un șasiu pentru containere cântăresc împreună aproximativ 13–15 tone, iar tara unui container de 40 de picioare aproximativ 3,8 tone; sub plafonul de 44 de tone, sarcina utilă rămasă se situează în intervalul 25–27 de tone și, în funcție de ansamblu, poate scădea sub cele 26,7 tone pe care containerul le-ar putea transporta pe mare. În regimul de 40 de tone, marja coboară la aproximativ 23 de tone. Limitele diferă între țara de origine și cea de destinație, iar pe unele rute se aplică restricții suplimentare pe osie. Masa brută maximă obligatorie se află întotdeauna pe plăcuța CSC de pe ușa containerului respectiv; tara este vopsită pe ușă, iar declarația VGM se calculează pornind de la această tară. Pentru modul în care funcționează perioadele gratuite, consultați demurrage și detention.
- Turcia: pentru ansamblurile adecvate care transportă un container ISO de 40 de picioare, masa maximă încărcată este de 44 de tone
- Limita generală a ansamblurilor cap tractor–semiremorcă este de 40 de tone; variază în funcție de țară și de rută
- Cap tractor + șasiu ≈ 13–15 tone, tara unui container de 40' ≈ 3,8 tone
- Valori obligatorii: plăcuța CSC de pe ușă (masa brută maximă) și marcajul tarei de pe ușă
Întrebări frecvente
Câți metri cubi de marfă încap într-un container de 20 de picioare?
Volumul interior teoretic este de aproximativ 33 m³ (circa 5,90 × 2,35 × 2,39 m). În practică, întregul volum nu poate fi folosit: deoarece dimensiunile coletelor nu se împart exact la cele ale containerului, rămân spații goale la stivuire, iar amararea mărfii și materialele de calare ocupă și ele loc. La marfa paletizată, umplerea reală este în general sub volumul teoretic. Pentru o planificare precisă, este mai sigur să calculați pornind de la dimensiunea paletului și de la numărul de straturi.
Care este diferența dintre un 40' DV și un 40' HC?
Doar înălțimea interioară. Amândouă au aceeași suprafață a podelei și aceeași lungime; înălțimea interioară a unui 40' HC este de aproximativ 2,69 m, iar a unui 40' DV de aproximativ 2,39 m. Acești 30 de centimetri ridică volumul de la aproximativ 68 m³ la 76 m³ și schimbă posibilitatea stivuirii duble. La capitolul greutate nu există niciun câștig; deoarece tara HC este ceva mai mare, sarcina utilă maximă la majoritatea unităților este aceeași cu a DV sau cu o treaptă mai mică.
Unde găsesc tara reală a unui container?
Pe ușa containerului. Plăcuța CSC nituită pe canatul ușii indică masa brută maximă; tara și sarcina utilă maximă sunt vopsite pe ușă. Valorile tarei din cataloage sunt medii și pot diferi la unitatea reală. Declarația VGM (masa brută verificată) folosește tot tara proprie a containerului, deci fotografierea ușii înainte de încărcare previne disputele ulterioare.
Să iau două containere de 20' sau unul de 40'?
Priviți densitatea. Volumul unui container de 40' este apropiat de volumul total al două containere de 20', dar sarcina sa utilă maximă este limitată la cea a unui singur container — deci două containere de 20' transportă aproximativ dublul greutății. Pentru marfa densă, precum marmura, oțelul și ceramica, se preferă containerele de 20'; pentru marfa ușoară și voluminoasă, precum mobila, ambalajele și textilele, un singur 40' HC preia mai mulți metri cubi și reduce manipularea.
Ce fac dacă marfa mea nu umple un container?
Intră în joc transportul LCL în container partajat; taxarea provine din tona de navlu, adică din compararea metrilor cubi cu tonele. Puteți calcula metrii cubi ai mărfii cu calculatorul CBM și puteți consulta pagina FCL și LCL pentru deosebirea dintre cele două moduri. Când volumul dumneavoastră depășește o anumită parte din container, un container întreg devine adesea alegerea mai rezonabilă; trimiteți-ne dimensiunile și vom compara ambele variante: solicitați o ofertă.